Parafia Chrystusa Króla Wszechświata - Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27. lipca 2014 - Wiadomości
Ołtarz 2013-09
RSS Feed

(1) 2 »

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27. lipca 2014

Nadesłany przez tstempko dnia 27.07.2014, 23:11:13 (3 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

1. W piątek obchodziliśmy dzień kierowców i motocyklistów, którym patronuje św. Krzysztof. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów.

 

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
- we wtorek, 29 lipca św. Martę
- w czwartek, 31 lipca św. Ignacego z Loyoli
- w piątek, 1 sierpnia, Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W dniu tym modlić się będziemy w intencji ofiar Powstania Warszawskiego, którego 70. rocznicę wybuchu obchodzimy.

 

3. Rozpoczynający się sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji i umartwienia w tej intencji.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. W piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. W sobotę po Mszy św. porannej modlić się będziemy słowami Litanii loretańskiej. W przyszłą niedzielę – niedzielę miesięcznej adoracji - po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec.

 

5. W sobotę, 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

 

7. Wykaz wolnych intencji mszalnych w lipcu i sierpniu podany jest w gablocie.

 

8. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.
 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 18. maja 2014

Nadesłany przez tstempko dnia 18.05.2014, 23:40:00 (68 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

 

1.  W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 i o 11.30 dzieci klas drugich po raz pierwszy przyjmą Jezusa pod osłoną chleba. Przez cały tydzień, zwany białym dzieci wraz z rodzicami brać będą udział w wieczornej Eucharystii i nabożeństwie majowym; udadzą się także w pielgrzymce dziękczynnej do jednego z sanktuariów.
 
 
2.  W przyszłą niedzielę,  25 maja na Mszy o 11.30 dzieci klas trzecich będą obchodzić Rocznicę przyjęcia I Komunii św..
           Próby odbędą się: w środę, 21 maja o godz. 16.30
                                         w sobotę, 24 maja o godz. 9.00.
           Spowiedź : w piątek, 23 maja od godz. 16.oo 
 
 
3.  Wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy działające w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w środę, 21 maja o godz. 19.30.
 
 
4.  W sobotę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego.
Po Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, gier sportowych i turniejów z nagrodami, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower oraz zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka Bożego, rekolekcje wakacyjne młodzieży z oazy oraz pomoc najuboższym i niepełnosprawnym. Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie MOŻESZ i wspólnoty parafialne. Będziemy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło. Wielu z nas pracuje w firmach, które dysponują rozmaitymi gadżetami, fantami    i drobiazgami, które mogą ucieszyć najmłodszych. Prosimy także       o wypiek ciast domowych do kawiarenki. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii.
 
 
5.  Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej, tzn. ok. godz. 18.30.
 
 
6.  W dniu 4 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na II Ogólnopolskie Spotkanie Kół Żywego Różańca. Informacje na tablicy ogłoszeń;  zapisy także w kiosku parafialnym.
 
            
7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego. Można odebrać także zamówione egzemplarze kanonizacyjnego wydania Biblii.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2013

Nadesłany przez tstempko dnia 10.03.2013, 0:03:15 (314 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

1.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie nas, za wszelkie oznaki sympatii i za złożone ofiary.

Dziękujemy też księżom, którzy nam pomagali: ks. Marcinowi  Bajdzie  ze Zgromadzenia Księży  Rogacjonistów, oraz księżom ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa z Ożarowa: Ks. Ksaweremu Kujawie i Ks. Łukaszowi Tarnowskiemu,

 

2. Dzisiaj o godz. 15:30 zapraszamy na Mszę Św.  rodziców z dziećmi, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Św. Przychodzimy wcześniej o godz. 15:15 na próbę śpiewu.

 

3.Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17.15.

 

4.W czwartek 14 marca o godz. 20:00, zebranie wszystkich rodziców ministrantów i  rodziców kandydatów na ministrantów. Obecność obowiązkowa

 

5.W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 17.15, a młodzież i osoby dorosłe po mszy wieczornej. W Drodze Krzyżowej biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania.

 

6. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ks. Tomasz Kawczyk, pallotyn, doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  

Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. 

 

7.Modlitwa, post i jałmużna wyznaczają drogę do Paschy. W tym roku, wspólnie ze Stowarzyszeniem MOŻESZ, chcemy przekazać jałmużnę wielkopostną dla rodzin w potrzebie z naszej parafii. Będziemy wdzięczni za drobne dary rzeczowe: środki czystości i żywność o długim terminie przydatności, łatwą do przechowania. Przynieśmy je w przyszłą niedzielę i złóżmy pod ołtarzem w ramach procesji z darami. Będzie można także przekazać ofiary pieniężne, za które zakupione zostaną inne produkty do paczek świątecznych.

Także za tydzień wspólnota oazowa wraz z Domowym Kościołem będą rozprowadzać świece Caritas, które będą mogły nam służyć w czasie Liturgii Światła Wigilii Paschalnej oraz oświetlać Wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas oraz fundusz charytatywny w naszej parafii. 
Za każdy gest wsparcia potrzebujących już teraz składamy serdeczne: "Bóg zapłać"!

 

8. Tradycyjnie jak od kilku lat lektorzy za tydzień będą rozprowadzać po mszach palmy suche a w niedzielą palmową także żywe. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na dofinansowanie swoich wyjazdów wakacyjnych.

 

9.Kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania proszeni są o dostarczenie do dnia 14 marca podań o udzielenie sakramentu. Dokumenty pozostawiamy w zakrystii. Brak podania jest równoczesną rezygnacją z uczestnictwa w przygotowaniach.

Przypominanym także o:

- akcie chrztu bądź  informacji, że osoba ochrzczona była na terenie naszej parafii;

- informacji o uczęszczaniu na szkolną lekcję religii;

- egzaminie w wyznaczonych terminach kwietniowych.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2013

Nadesłany przez tstempko dnia 13.01.2013, 20:40:00 (276 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

 1.Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu,  zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, choć tradycyjnie do dnia 2 lutego szopka i śpiew kolęd przypominają nam o Tajemnicy Wcielenia.

2.W poniedziałek 14 stycznia o godz. 19:00, spotkanie trzeciej i czwartej grupy, kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3.W przyszłą niedzielę, 20 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Św.  rodziców z dziećmi które przystąpią  w tym roku do Pierwszej Komunii Św. Podczas Eucharystii poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa. Starajmy się przyjść wcześniej  - o godz. 15:45  próba śpiewu.

4.Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, i czwartek 14 , 15, 17, stycznia o godz. 18:00. Wykaz wszystkich styczniowych wolnych intencji podany jest w gablocie.

5.Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr.4 za udostępnienie w dniu wczorajszym rodzicom ministrantów sali gimnastycznej. Dzięki temu mogło odbyć się spotkanie integracyjne, naszych parafian.  

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących wiary i  spraw społecznych, jak choćby postępującej depopulacji w wielu regionach naszego kraju,  o czym informuje najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

7. W piątek , 18 stycznia, rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się  świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25 stycznia). Polecajmy w naszych modlitwach chrześcijan innych wyznań,  bo to Chrystus prosił, byśmy „byli jedno”. Jak ulał więc dobrano tym roku hasło Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z rozdziału 6 Księgi Micheasza: „Czego Bóg od nas oczekuje?”.

8.Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przypominamy, że rozpoczynamy ją w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00.Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary.  Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. 

Niedziela Objawienia Pańskiego

Nadesłany przez tstempko dnia 7.01.2013, 12:20:00 (281 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

 OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 STYCZNIA 2013

1.Kredą w dniu dzisiejszym błogosławioną  zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.
Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać  przygotowane przez siebie kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na dofinansowanie ich wakacyjnego wypoczynku.

2.Dzisiaj Po Mszy wieczornej – z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i  litania.

3.Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu: 9, 10, 11, 12  stycznia o godz. 7:00. i 9 stycznia w środę  o godz. 18:00. Wykaz wszystkich styczniowych wolnych intencji podany jest w gablocie.

4.W poniedziałek 7 stycznia o godz. 19:00, spotkanie pierwszej i drugiej grupy, kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5.W czwartek 10 stycznia o godz. 20:00, zebranie wszystkich rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów.

6. Wesoło śpiewajmy - chwałę Bogu dajmy!" 
W następną niedziele, 13 stycznia, po mszy świętej o godzinie 11.30 wspólnota Ruchu Światło -Życie zaprasza na wspólne kolędowanie. Wśród znanych tekstów - także kolędy, które wykonają nasi parafianie z Ukrainy. Przygotujemy małe śpiewniczki, więc każdy będzie mógł przyłączyć się do radosnego uwielbienia.

7.W telewizjach kablowych funkcjonują kanały, w których wróżki i wróżbici odczytują przyszłość ze szklanych kul, z kart czy z gwiazd. Horoskopy publikuje wiele gazet, a niektóre z nich z okazji Nowego Roku dołączają do swoich tytułów całe wkładki temu poświęcone. W magiczną moc dnia urodzenia wierzy sporo osób, nie wiedząc, że to wykroczenie przeciw pierwszemu przykazaniu. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” podejmuje temat wiary w horoskopy. Zachęcamy również do lektury i innych czasopism  pogłębiających naszą wiarę i religijną świadomość  – ich bogaty wybór znaleźć można w parafialnym kiosku.

8. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przypominamy, że rozpoczynamy ją w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00.Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary.  Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. Program wizyty w tym tygodniu jest następujący:…….


(1) 2 »