Ołtarz 2013-09
RSS Feed

(1) 2 »

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 20. kwietnia 2013

Napisał tstempko dn. 2014-04-21 18:20:00 (1 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w wieczności.

 

2. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w II dzień Świąt Zmartwychwstania odczytujemy List Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane na tace przeznaczamy na potrzeby tej jakże zasłużonej Uczelni.

 

3. W piątek z racji na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne.

 

4. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia. W tym dniu odbędzie się w Rzymie kanonizacja dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Dla nas, Polaków to wyjątkowa uroczystość i powód do dumy i chluby. Naszą wdzięczność za dar tego niezwykłego pontyfikatu wypowiemy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00.

Podczas wszystkich zaś Mszy św. można będzie odebrać sprzed ołtarza Iskrę Miłosierdzia Bożego, płomień świecy przekazanej wszystkim polskim diecezjom w krakowskich Łagiewnikach. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (lampionów).

 

5. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia jest odmawiana codziennie po wieczornej Eucharystii koronka. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania. 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2013

Napisał tstempko dn. 2013-03-10 00:03:15 (252 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

1.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie nas, za wszelkie oznaki sympatii i za złożone ofiary.

Dziękujemy też księżom, którzy nam pomagali: ks. Marcinowi  Bajdzie  ze Zgromadzenia Księży  Rogacjonistów, oraz księżom ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa z Ożarowa: Ks. Ksaweremu Kujawie i Ks. Łukaszowi Tarnowskiemu,

 

2. Dzisiaj o godz. 15:30 zapraszamy na Mszę Św.  rodziców z dziećmi, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Św. Przychodzimy wcześniej o godz. 15:15 na próbę śpiewu.

 

3.Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17.15.

 

4.W czwartek 14 marca o godz. 20:00, zebranie wszystkich rodziców ministrantów i  rodziców kandydatów na ministrantów. Obecność obowiązkowa

 

5.W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 17.15, a młodzież i osoby dorosłe po mszy wieczornej. W Drodze Krzyżowej biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania.

 

6. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ks. Tomasz Kawczyk, pallotyn, doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  

Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. 

 

7.Modlitwa, post i jałmużna wyznaczają drogę do Paschy. W tym roku, wspólnie ze Stowarzyszeniem MOŻESZ, chcemy przekazać jałmużnę wielkopostną dla rodzin w potrzebie z naszej parafii. Będziemy wdzięczni za drobne dary rzeczowe: środki czystości i żywność o długim terminie przydatności, łatwą do przechowania. Przynieśmy je w przyszłą niedzielę i złóżmy pod ołtarzem w ramach procesji z darami. Będzie można także przekazać ofiary pieniężne, za które zakupione zostaną inne produkty do paczek świątecznych.

Także za tydzień wspólnota oazowa wraz z Domowym Kościołem będą rozprowadzać świece Caritas, które będą mogły nam służyć w czasie Liturgii Światła Wigilii Paschalnej oraz oświetlać Wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas oraz fundusz charytatywny w naszej parafii. 
Za każdy gest wsparcia potrzebujących już teraz składamy serdeczne: "Bóg zapłać"!

 

8. Tradycyjnie jak od kilku lat lektorzy za tydzień będą rozprowadzać po mszach palmy suche a w niedzielą palmową także żywe. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na dofinansowanie swoich wyjazdów wakacyjnych.

 

9.Kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania proszeni są o dostarczenie do dnia 14 marca podań o udzielenie sakramentu. Dokumenty pozostawiamy w zakrystii. Brak podania jest równoczesną rezygnacją z uczestnictwa w przygotowaniach.

Przypominanym także o:

- akcie chrztu bądź  informacji, że osoba ochrzczona była na terenie naszej parafii;

- informacji o uczęszczaniu na szkolną lekcję religii;

- egzaminie w wyznaczonych terminach kwietniowych.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2013

Napisał tstempko dn. 2013-01-13 20:40:00 (231 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

 1.Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu,  zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, choć tradycyjnie do dnia 2 lutego szopka i śpiew kolęd przypominają nam o Tajemnicy Wcielenia.

2.W poniedziałek 14 stycznia o godz. 19:00, spotkanie trzeciej i czwartej grupy, kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3.W przyszłą niedzielę, 20 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Św.  rodziców z dziećmi które przystąpią  w tym roku do Pierwszej Komunii Św. Podczas Eucharystii poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa. Starajmy się przyjść wcześniej  - o godz. 15:45  próba śpiewu.

4.Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, i czwartek 14 , 15, 17, stycznia o godz. 18:00. Wykaz wszystkich styczniowych wolnych intencji podany jest w gablocie.

5.Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr.4 za udostępnienie w dniu wczorajszym rodzicom ministrantów sali gimnastycznej. Dzięki temu mogło odbyć się spotkanie integracyjne, naszych parafian.  

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących wiary i  spraw społecznych, jak choćby postępującej depopulacji w wielu regionach naszego kraju,  o czym informuje najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

7. W piątek , 18 stycznia, rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się  świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25 stycznia). Polecajmy w naszych modlitwach chrześcijan innych wyznań,  bo to Chrystus prosił, byśmy „byli jedno”. Jak ulał więc dobrano tym roku hasło Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z rozdziału 6 Księgi Micheasza: „Czego Bóg od nas oczekuje?”.

8.Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przypominamy, że rozpoczynamy ją w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00.Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary.  Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. 

Niedziela Objawienia Pańskiego

Napisał tstempko dn. 2013-01-07 12:20:00 (239 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

 OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 STYCZNIA 2013

1.Kredą w dniu dzisiejszym błogosławioną  zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.
Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać  przygotowane przez siebie kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na dofinansowanie ich wakacyjnego wypoczynku.

2.Dzisiaj Po Mszy wieczornej – z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i  litania.

3.Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu: 9, 10, 11, 12  stycznia o godz. 7:00. i 9 stycznia w środę  o godz. 18:00. Wykaz wszystkich styczniowych wolnych intencji podany jest w gablocie.

4.W poniedziałek 7 stycznia o godz. 19:00, spotkanie pierwszej i drugiej grupy, kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5.W czwartek 10 stycznia o godz. 20:00, zebranie wszystkich rodziców kandydatów, ministrantów i lektorów.

6. Wesoło śpiewajmy - chwałę Bogu dajmy!" 
W następną niedziele, 13 stycznia, po mszy świętej o godzinie 11.30 wspólnota Ruchu Światło -Życie zaprasza na wspólne kolędowanie. Wśród znanych tekstów - także kolędy, które wykonają nasi parafianie z Ukrainy. Przygotujemy małe śpiewniczki, więc każdy będzie mógł przyłączyć się do radosnego uwielbienia.

7.W telewizjach kablowych funkcjonują kanały, w których wróżki i wróżbici odczytują przyszłość ze szklanych kul, z kart czy z gwiazd. Horoskopy publikuje wiele gazet, a niektóre z nich z okazji Nowego Roku dołączają do swoich tytułów całe wkładki temu poświęcone. W magiczną moc dnia urodzenia wierzy sporo osób, nie wiedząc, że to wykroczenie przeciw pierwszemu przykazaniu. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” podejmuje temat wiary w horoskopy. Zachęcamy również do lektury i innych czasopism  pogłębiających naszą wiarę i religijną świadomość  – ich bogaty wybór znaleźć można w parafialnym kiosku.

8. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przypominamy, że rozpoczynamy ją w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00.Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary.  Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. Program wizyty w tym tygodniu jest następujący:…….


TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - 16 GRUDNIA 2012

Napisał tstempko dn. 2012-12-16 21:16:45 (288 odsłon) | Opublikowany w: Ogłoszenia parafialne

1. Dziś III niedziela Adwentu, niedziela radości, gdyż zbliża się coraz bardziej dzień wypełnienia obietnicy Ojca - dzień narodzin Jezusa. Intensyfikują się nasze przygotowania. Duchową pomocą są rekolekcje adwentowe, które głosi w naszej parafii Ks. Antoni Skałba ze Zgromadzenia Księży Saletynów, który obecnie jest Proboszczem w Olsztynie. W dniu dzisiejszym nauki na wszystkich Mszach Św.

Rekolekcje odbywać się będą  w poniedziałek, wtorek i środę w następującym porządku:

Dla dorosłych o godz. 10:00 i 18:00 (Msze Św.)

Dla dzieci o godz. 16:30 (pon, wt tylko nauki, a w środę Msza Św.)

Dla młodzieży o godz. 19:30 (pon, wt tylko nauki, a w środę Msza Św.)

Spowiedź  pół godziny  przed i podczas wszystkich Mszy Św. rekolekcyjnych. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi podczas rekolekcji, nie odkładajmy pojednania z Panem Bogiem na ostatnie przedświąteczne dni.  Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Program rekolekcji podany jest też w gablocie.

2. Jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny - zwane Roratami - o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego w nich udziału.  Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony.

3. W kiosku parafialnym można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się zatem nabywać go nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie.

Trwa akcja „Misja św. Mikołaja”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Za pozyskane środki, razem ze Stowarzyszeniem „Możesz”  będziemy mogli jak co roku przygotować konkretne podarki dla rodzin w potrzebie z naszej parafii i wesprzeć Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Mamy nadzieję, ze ta akcja stanie się inspiracją  do powstania w naszej parafii grupy charytatywnej, która będzie mogła nieść pomoc przez cały rok.

4. Przypominamy, że w czasie trwania kolędy uległy zmianie godziny pracy kancelarii. Czynna jest ona we wtorki po Mszy wieczornej. Drobne sprawy załatwiamy również codziennie po Mszach św. porannych oraz po każdej Mszy św.  w niedzielę.

5. Osoby planujące chrzest swoich dzieci podczas najbliższych Świąt prosimy o wcześniejsze zgłaszanie tego faktu w kancelarii, do piątku 21 grudnia. Konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci chrzczonych w uroczystość Narodzenia Pańskiego odbędzie się 21 grudnia (piątek) o godz. 19:30.

6. Jest jeszcze kilka wolnych intencji  w styczniu  na Mszach wieczornych . Informacja w zakrystii i kancelarii.

7. Dzisiaj po mszach   ministranci rozprowadzają  własnoręcznie  wykonane stroiki bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony  na wyjazdy wakacyjne ministrantów.

8. Przed Świętami pragniemy również odwiedzić  chorych i niepełnosprawnych nie opuszczających swoich mieszkań. Uczynimy to w sobotę, 22 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Ich adresy prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. W wielu naszych domach, obok świątecznych choinek umieszczone są żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus. To znaki rzeczywistości, którą wybrał sam Bóg. Wszystkie je pragniemy pobłogosławić. Uczynimy to w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy zatem wszystkie dzieci ( i nie tylko) o przyniesienie figurek małego Jezusa, niech one uświęcone przez Niego na nowo zagoszczą  w Państwa domach.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Po gorzkiej prawdzie o grzechu na szczęście otrzymujemy wspaniałą wiadomość: jest lek na naszą słabość i zło. Jest nim Jezus Chrystus! W kolejnym odcinku rekolekcji adwentowych „Gościa Niedzielnego”  koncentrujemy się na postaci Nikodema, który potrzebował  przegadać z Jezusem całą noc, zanim przyjął Jego zbawienie, „narodził się na nowo”. Do takiej osobistej rozmowy z Panem i przyjęcia Jego zbawienia zachęcamy czytelników w trzecim odcinku cyklu adwentowego.

11. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przypominamy, że rozpoczynamy ją w dni powszednie od godz. 16.30, zaś w soboty od 10.00.

Dziękujemy za miłe przyjęcie nas w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary.  Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. Program wizyty duszpasterskiej do końca tego roku. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Mają zamiar zawrzeć związek małżeński

 DAMIAN MACIEJ PARJASZEWSKI - kawaler z par. tut

DARIA AGATA KORCZAK - panna z par. Św. Michała Archanioła w Piastowie

1 zapowiedź – 16. 12. 2012   2 zapowiedź – 23. 12. 2012

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do małżeństwa wyżej wymienionych, zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić kancelarię parafialną.

(1) 2 »